Категорії
_____

Інформація для 4 курсу щодо міжнородного іспиту з основ медицини, що відбудеться 15 березня 2019 року

Подробиці про новий міжнародний іспит з основ медицини від МОЗ: Зміст, формат, вимоги та складові.

15 березня студенти 4 курсу спеціальності “Медицина” візьмуть участь в міжнародному моніторинговому дослідженні якості вищої освіти.
Дослідження проведуть на базі завдань міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM — International Foundations of Medicine). Розповідаємо докладно про умови і зміст іспиту.

Завдання міжнародного іспиту з основ медицини (фундаментальні науки) (IFOM Basic Science) розробляються та перевіряється однією з найавторитетніших у світі атестаційних агенцій – Національною радою медичних екзаменаторів США (NBME). В Україні іспит адмініструється Центром тестування при МОЗ України спільно з NBME.

Як проходитиме іспит: про формат і процедуру
Міжнародний іспит студенти складатимуть українською мовою у форматі письмового тесту.

Як проходитиме іспит:

Інструктаж — 15 хвилин — перед початком тесту студенти отримають детальну інформацію про всі аспекти проведення тесту, зможуть задати питання.
Кожен студент отримає зошит з завданнями, бланк відповідей, олівці, які забезпечує Центр тестування. Зверніть увагу: Бланк відповідей заповнюється олівцем. З собою не потрібно брати ані олівців, ані аркушів паперу.
Складання тесту IFOM триватиме 4 години. Тест містить 160 питань.
Формат завдань: завдання множинного вибору, де з п’яти-восьми варіантів потрібно обрати один правильний.
Після закінчення тестування усі відповіді опломбовуються Центром тестування при МОЗ України та передаються до Національної ради медичних екзаменаторів США (NBME – National Board of Medical Examiners) для подальшої перевірки.
Технічні вимоги до складання іспиту
Докладно ознайомтесь з процедурою й основними правилами проведення іспиту.

Що взяти на тест і чим не можна користуватись:

Візьміть паспорт — його наявність обов’язкова для складання тесту.
Залиште вдома і поза межами аудиторії абсолютно всі електронні засоби зв’язку — телефон, комп’ютер, планшет, пейджер, фотокамеру, диктофон тощо. Так само не можна брати годинник.
Не беріть з собою їжу — це заборонено.
Не приносьте з собою зайві предмети гардеробу — додатковий одяг, головні убори. Будь-які додаткові речі залишайте поза місцем проведення тесту.
Уважно слухайте і чітко дотримуйтесь інструкцій та вимог керівника/представника екзаменаційної комісії, що будуть оголошені перед початком тесту.
Задайте всі питання, що вас цікавлять, ПЕРЕД проведенням тестування. Під час проведення іспиту не можна ставити запитання представникам екзаменаційної комісії.

Основна мета іспиту – перевірка рівня професійної компетентності із фундаментальних дисциплін та вміння застосовувати теоретичні знання на практиці.

Тестові завдання охоплюють питання нормальної та патологічної анатомії та фізіології, а також біохімії, гістології, фармакології тощо.

IFOM (Basic Science) складається з компонентів, кожен з яких має свою вагу. Найбільше питань тесту (62%-68%) стосуватимуться медичних знань і базових наукових концепцій. Докладно про блоки питань і їх частку в структурі тесту дивіться у таблиці:

Система Відсоток
Медичні знання / базові наукові концепції 62%-68%
Медичне обслуговування пацієнтів: Діагностика 21%-28%
Медичне обслуговування пацієнтів: Ведення 6%-8%
Інформування, комунікабельність та професіоналізм 1%-3%
Навчання на практиці 2%-4%
Загальні принципи фундаментальної науки 12%-14%
Імунна система 3%-5%
Кров і лімфоретикулярна система 3%-5%
Нервова система і органи чуття 9%-11%
Шкіра та підшкірна тканина 2%-4%
Кістково-м’язова система/опорно-руховий апарат 5%-7%
Серцево-судинна система 11%-13%
Дихальна система 7%-9%
Шлунково-кишкова система 8%-10%
Нирково-сечові системи 5%-7%
Вагітність, пологи і післяпологовий період 2%-4%
Жіноча репродуктивна система і груди 2%-4%
Чоловіча репродуктивна система 1%-3%
Ендокринна система 5%-7%
Мультисистемні процеси та розлади 8%-10%
Біостатистика, епідеміологія / здоров’я населення та інтерпретація медичної літератури 2%-4%
Суспільні науки 1%-3%

Процеси систем органів Відсоток
Нормальні 20%-30%
Патологічні 70%-80%

Також можна ознайомитись з веб-версією IFOM (фундаментальні науки) через безкоштовний 20-хвилинний онлайн-тест за посиланням

Про результати дослідження
До 17 травня 2019 року МОЗ України отримає від NBME звіти з результатами, на основі яких буде розроблено рекомендації щодо вдосконалення навчальних планів та освітніх програм.

Результати іспиту міжнародного моніторингового дослідження не вплинуть на успішність студентів поточного навчального року і не можуть стати приводом для виключення студентів з університетів. Це дослідження є інструментом для студентів, викладачів і керівництва закладу освіти, щоби отримати об’єктивну оцінку знань та якості підготовки.

Матеріал прес-служби МОЗ України