Тиждень медичного факультету №1

9 грудня 2019 року у стінах Національного медичного університету імені О.О.Богомольця розпочався тиждень медичного факультету №1.


У перший день було проведено “Медичну вікторину”, у якій за звання найкращих змагалося 7 команд студентів від 1 до 6 курсу з медичних факультетів №1, 2 та 4.

Запитання у «Медичній вікторині» було розподілено на 5 блоків. У перших — найлегші, з дисциплін 1-2 курсів. Наступні  блоки містили складніші запитання з дисциплін 4-6 курсів.

Перше місце посіла команда 3 курсу – “Successful”, 2 місце  – “Первомайська згущонка”, що складалася зі студентів 5 курсу. “Екстрасистола” – команда зі студентів 1 та 4 курсу посіла 3 місце.

На заході, окрім студентів, були присутні декан медичного факультету №1, професор  В.С.Мельник та декан медичного факультету №4, професор І.М.  Пельо.

Організатори вікторини висловили подяку завідувачам усіх кафедр медичного факультету №1 за допомогу у формуванні призового фонду, а саме – книжок та підручників, які отримали учасники команд, що зайняли призові місця.


У рамках тижня факультету на другому поверсі морфологічного корпусу встановлено фотозону і оголошено конкурс.

Усі бажаючі мають змогу виграти 3 томи підручника «Анатомія людини» за редакцією професора В.Г.Черкасова.

Для того, щоб узяти участь у конкурсі, необхідно зробити фото у фотозоні, опублікувати, підписавши, в INSTAGRAM, позначити сторінку «@m1stud» та поставити хештеґ «#m1week». Студенти матимуть змогу сфотографуватися протягом усього тижня, після чого фотозону буде демонтовано.


10 грудня 2019 року провели благодійний ярмарок, на якому було зібрано та перераховано  у відділення гострої реабілітації НДСЛ «Охматдит» 2575 гривень.

Щира подяка усім, хто взяв участь у ярмарці!


А в середу, 11 грудня, було організовано лекторій, що складався з двох лекцій. Доктор медичних наук, доцент кафедри нейрохірургії В.В.Медведєв прочитав лекцію «Подорожі професора Беца на край мозку: острови, мапи, сталкери, веретена і нитки мозку», в якій детально розповів про фізіологію системи навігації і роль завідувача кафедри анатомії людини університету імені Святого Володимира, професора В.О.Беца у відкрітті її мозкового субстрату, наголосив на низці світових пріоритетів в наукових здобутках вченого. Так, лектор продемонстрував існуючі історіографічні дані щодо пріоритету професора В.О.Беца в описові трьох ключових морфологічних феноменів головного мозку – клубочків, або стровівенторинальної кори, гігантських веретеноподібних нейронів (клітин Економо) та островів Калеха. Значну частину лекції було присвячено демонстрації препаратів професора В.О.Беца, на яких було вперше  у світі  виявлено та описано клубочки енторинальної кори.

Після доповіді В.В.Медведєва виступив завідувач кафедри анатомії людини, декан медичного факультету №1 в 2009-2013 роках, професор Віктор Гаврилович Черкасов, який розповів кілька цікавих фактів про життя та наукову діяльність Володимира Олексійовича Беца.

У наступній  лекції «Альтернативні види паління: міфи та реальність» професор кафедри патофізіології Сергій Володимирович Зябліцев пояснив, чому не варто вірити міфам про те, що вейпи та системи нагрівання тютюну є безпечними для здоров’я та які можуть бути наслідки їх використання.


12 грудня відбувся квест “В найкращих традиціях ОСКІ” в рамках тижня Медичного факультету №1. Захід було проведено в ОСКІ-центрі морфологічного корпусу.
Участь у захоплючому заході прийняло 5 команд з різних курсів Медичного факультета №1.

Дзвінок кожні 5 хвилин, різноманітні завдання, чек листи та хвилювання відтворювали справжню атмосферу іспиту, але замість практичних навичок участники мали показати командну роботу у інтелектуальній битві.
Команди пройшли через: медичні головоломки, пазли з біохімії, СЛР, ребуси на латині, “анатомічку”, яку мали поясни тільки жестами, відповідність сентенцій латинею та українським перекладом та станцію радіології з описом методики та патології.
Кожна команда отримала грамоту з балом успішності та книгу у подарунок.